Refleksoloji Masaj İle Tedavi Nasıl Olur

Refleksoloji Masaj İle Tedavi Nasıl Olur dediğimizde pek çok masaj yöntemiyle birçok durumun tedavisi mümkün olabilmekte. Doğru yere doğru basınç uygulayarak uygun bir tedavi uygulayabilirsiniz. Vücudunuzda bulunan ve dışarıdan temas ettiğiniz her noktanın biyolojik olarak bir kökeni olup sorun ve sıkıntı yaşadığınız bölgeyi direkt olarak etkilemektedir.

Refleksoloji Masaj İle Tedavi Nasıl Olur
Saglık,Refleksoloji,Masaj

Burada dikkat etmeniz gereken noktalar ise çok sert olmayan hareketlerin uygulanmasıdır. Bu sayede etkisini görebilirsiniz. Eğer aşırı bir basınç uygularsanız emin olun hem basınç uyguladığınız bölgeye zarar verebilirsiniz hem de geri dönülmez bazı durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Refleksoloji sadece ayak tabanından yapılan bir masaj değildir. Vücudun daha pek çok bölgesine de uygulanabilen bir masaj çeşididir. Sadece bilmeniz gereken noktalardan diğeri ise masaj yapılacak noktaların ne anlama ve nereye etki ettiklerini bilmenizdir. Profesyonel düzeyde yapamasanız da belli bir oranda rahatlatacak şekilde kendinize masaj uygulaması yapabilirsiniz. Olabildiğince nazik bir şekilde olmasına önem verin. Ayrıca bir kerede de bunun faydasını göremeyebilirsiniz. Onun yerine düzenli aralıklarla masajı devam ettirdiğiniz takdirde rahatlama sağlayacak ve kendinizi daha iyi hissedebileceksiniz.

Yıllardır var olan bu teknik sayesinde pek çok kişinin pek çok rahatsızlığı tedavi olmuştur. Sizde kendiniz evinizde hafif hareketlerle masajınızı kendiniz yapabilirsiniz. Refleksoloji eğitimi alan, alanında uzman birine yaptırdığınız takdirde rahatlama ve tedavinin oluşması daha büyük bir ihtimaldir. Çünkü bu konuda eğitim alan kişiler hangi vücut noktanıza nasıl bir basınç uygulanacağını ve etkilediği alanları daha iyi bildiği için yapılan masajın etkisi daha yüksek olacaktır.

  • Yüz Refleksoloji Noktaları ve Etki Alanları

Belirtilen bu noktalara belli oranda uygulanacak basınç ve bu basıncın etki ettiği organlar, dokular gösterilmiştir. Sizlerde de bulunan şikayetler doğrultusunda ihtiyacınız olan noktaya gerekli basıncı uygulayarak sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Yapılan masajların tedavi yönünün etkisini arttırmak için özellikle düzenli olarak yapılmasına da önem vermelisiniz. Sadece bir kere yaptırdığınız ya da yaptığınız bir masajın hemen etkisini, faydasını göremeyebilirsiniz. Düzenli aralıklarla olması önemlidir.