Evde Migde Kası Egsersizleri

Mide Kası Nasıl Çıkar? Mide Kası Hareketleri Nelerdir? Hakkında Merak Ettiginiz Bilgiler ....

Evde Migde Kası Egsersizleri
Spor,Migde Kası

Mide Kası Nasıl Çıkar?

Herkes fit ve seksi bir vücuda sahip olmak ister. Bu yazımızda sizlere mide kası nasıl çıkar? sorusunun yanıtını sizler için önünüze sunacağız. Mide kaslarının daha belirgin ve daha net bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız egzersizlere ve diyeti ihmal etmemek gerekir. Mide kasları kas grupları arasında en zor belirgin olan bölgelerden biridir. Mide kasları alınan kilolara rağmen belirgin olması, motive edici noktalarındandır.

Mide Kası Egzersizleri

Egzersizlerden kısa bir sürede verim almak istiyorsanız kasları besleyecek ve protein diyeti benzeri diyet programları uygulamalarınız da istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Mide kasları egzersizleri, evde de uygulayarak spor salonlarına gitmenize ve ücret ödemenize de gerek yoktur. Mide kaslarının egzersizlerini şöyle sıralayacak olursak; mekik, yan karın kasları, leg lift, sopasız twist, yan karın için sabit duruşlar, plank egzersizleri olarak belirtebiliriz.

Mide Kası Hareketleri

Mekik

  • Mekik çekme: Hepimizin bilmek üzere olduğu mekik hareketi, yeni başlayan bireyler için başlarda çok zor bir hareket olarak bilinse de üst mide kaslarının, kısa sürede belirgin bir şekilde görünmesi için yapılacak egzersizlerden bir tanesidir. Mekik nasıl çekilir, mekik, yere uzanarak yapılan bir egzersizdir. Dilerseniz ellerinizi göğüs bölgesinde kenetleyerek ya da işaret ve orta parmaklar şakak bölgesine değecek şekilde, dirseklerin yana açık bir vaziyette olması şeklinde, gövde yukarı doğru kaldırılır. Gövdeyi yukarı doğru kaldırdığınız da belinizin mutlaka yere temas etmesi gerekmektedir. Aksi takdirde beliniz de boşluk olacak olursa, belinize uygulanan kuvvet artar sakatlığa yol açabilirsiniz. 3 x 12 Tekrar