Beştepe'deki Savunma Sanayi İcra Komitesi toplantısı sonrası kararlılık mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sonrası yazılı açıklama yapıldı. Salgın sürecinde kritik projelerde herhangi bir aksamaya izin verilmediği belirtilen açıklamada, Türkiye'nin savunma sanayii alanında kararlı bir şekilde yoluna devam edeceği vurgulandı.

Beştepe'deki Savunma Sanayi İcra Komitesi toplantısı sonrası kararlılık mesajı
Gündem, Savunma Sanayi

ÖNEMLİ PROJELER KARARA BAĞLANDI

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen toplantıda, savunma sanayiindeki gelişmeler ele alındı. Açıklamaya göre Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) ve güvenlik birimlerinin kullandığı yerli ve milli sistemlere yenilerini eklemeye yönelik elektronik harp, siber güvenlik, muhabere, silah, mühimmat, füze ile muhtelif platformlara ilişkin çeşitli projeler karara bağlandı.

HAREKATLARDA YERLİ VE MİLLİ SİLAHLARIN ÖNEMİ VURGULANDI

Toplantıda, TSK'nın ve güvenlik birimlerinin son dönemde sınırlarımız içinde ve sınır ötesinde büyük bir başarıyla sürdürdüğü harekatlarda kullandığı pek çok sistemin Türk savunma sanayiinin tasarladığı, geliştirdiği ve ürettiği ürünler olduğu gündeme getirilerek, yerli ve milli savunma sanayiinin önemi ve değeri bir kez daha vurgulandı.